Barroso provedl změny ve složení svého týmu

Designovaný předseda příští Evropské komise José Barroso večer oznámil změny ve složení svého týmu. Přistoupil k nim poté, co v Evropském parlamentu hrozilo, že nová exekutiva nebude schválena. Nejkontroverznější postavu původní soupisky - italského katolíka Rocca Buttiglioneho - nahradí šéf italské diplomacie Franco Frattini.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

José Barroso | Foto: EPA

Ital Frattini bude viceprezidentem nové Evropské komise a na starost bude mít vnitro a spravedlnost. Komisaře vyměnilo také Lotyšsko - Ingrída Údreová totiž patřila k těm nominovaným, kteří europoslance nenadchli. Další změna se týká maďarského socialisty László Kovácse, jehož výkon byl také velmi slabý. Ten nicméně v Evropské komisi zůstává, jen má dostat jiné portfolio - místo energetiky se ujme daňové politiky.

Nový seznam přinese José Barroso zítra vedení Evropského parlamentu. Ten musí uspořádat tři dodatečná slyšení. Kdy proběhnou a kdy se bude nakonec o komisi hlasovat, to by se mělo dohodnout právě zítra.

Pavla Kvapilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme