Barroso se zastal bulharské kandidátky na eurokomisařku

Předseda Evropské komise se postavil za bulharskou kandidátku na eurokomisařku Rumjanu Želevovou. V dopise zaslaném předsedovi Evropského parlamentu potvrdil, že u kandidátky nenastává konflikt zájmů a že je odborně způsobilá vykonávat funkci člena Evropské komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

José Manuel Barroso | Foto: European Commission Audiovisual service

Na nekompetentnost a nejasnost majetkového přiznání Želevové poukázali poslanci socialistické frakce v europarlamentu.

Rumjana Želevová znovu potvrdila Josému Barrosovi, že už nemá žádné majetkové podíly ve společnosti, kterou vlastnila. Své majetkové přiznání přiložené k životopisu před slyšením v Evropském parlamentu označila za úplné a pravdivé.

Šéf Evropské komise v dopise předsedovi Parlamentu Jerzymu Buzkovi ale připustil, že ani komise ani parlament nemají žádné nástroje, jak takové majetkové přiznání zkontrolovat. Spoléhají se proto na prohlášení kandidátů na eurokomisaře.

Podle Barrosa má také Želevová jako ministryně zahraničí a bývalá europoslankyně mezinárodní zkušenosti a je kompetentní vést portfolio mezinárodní spolupráce a humanitární pomoci.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme