Bašár Asad popřel účast syrských vládních jednotek na masakru v Húlá

Syrský prezident Bašár Asad popřel, že by se vládní jednotky podílely na masakru v Húlá. Koncem května tam zemřelo více než sto lidí, včetně velkého počtu dětí. Většinu někdo zabil nožem nebo výstřelem z malé vzdálenosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský prezident Bašár Asad | Zdroj: ČTK

Bašár Asad označil útok za ohavný čin, který by nespáchala ani monstra. Během projevu, který přednesl na prvním zasedání parlamentu, odmítl i zahraniční vměšování do záležitostí Sýrie a zdůraznil, že jeho vláda bude pokračovat v potlačování ozbrojených skupin a v boji proti terorismu.

Mezinárodní společenství události v Húlá odsoudilo. Několik zemí na protest odvolalo ze Sýrie své diplomaty.

Sýrie čelí válce vedené ze zahraničí a teroru, tvrdí prezident Asad

Číst článek

V Sýrii zemřelo podle střízlivých odhadů od začátku nepokojů 15 tisíc lidí. V těchto dnech se útočí zejména ve městech Homs a Húlá, obě jsou ve stejné provincii.

Syrský režim je kvůli 15 měsíců trvajícímu krvavému potlačování protivládních protestů kritizován většinou demokratických zemí světa. Zastánce má Asad je u Ruska, které je hlavním dodavatel zbraní syrské armádě.

V prvních měsících se demonstrace a vládní zásahy omezovaly na okrajové části, zejména na jihu země, v sunitských venkovských oblastech. Postupně se útoky posouvaly a zasahovaly i ve velkých městech jako je Damašek nebo Aleppo.

Adéla Havránková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme