Baškirské aerolinky podaly žalobu na švýcarskou vládu

Letecká společnost Ruské federativní republiky Baškorstostán podala žalobu, kterou se domáhá odškodnění od švýcarské vlády. Důvodem je letecké neštěstí z července letošního roku, kdy se nad Bodamským jezerem kvůli chybě švýcarských letových dispečerů srazil baškirský dopravní letoun s nákladním Boeingem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 747 Jumbo Jet | Foto: The Boeing Company

Baškirské aerolinie vyčíslily škodu na 20 miliónů švýcarských franků. Podle berlínského advokáta letenské společnosti byla žaloba podána švýcarské vládě proto, že k tragickému neštěstí nad Bodamským jezerem došlo vinou vládní dispečerské firmy pozemního řízení letů.

1. července letošního roku zahynulo na palubách letounů TU-154 a Boeingu 757 mezinárodní expresní pošty celkem 71 lidí, z toho 69 na palubě ruského stroje, Převážně šlo o baškirské děti cestující na prázdniny. Švýcarští dispečeři přitom hrubě porušili pravidla letového provozu a následně se pokusili svalit vinu za srážku na ruské piloty, kteří při neštěstí také zahynuli.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme