V Nizozemsku zadrželi dva muže, měli pomáhat teroristům s útoky v Paříži v roce 2015

Nizozemská policie zadržela v Amsterodamu dva muže v souvislosti s vyšetřováním teroristických útoků v Paříži z 13. listopadu 2015. Informoval o tom v pátek web veřejnoprávní stanice NOS. Jeden ze zadržených skončil ve vazbě, druhý byl v pátek ze zdravotních důvodů propuštěn na svobodu.

Amsterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní hlídky v Paříži | Zdroj: Reuters

Muži ve věku 29 a 31 let jsou podezřelí, že „jistým způsobem“ pomohli teroristům s obstaráním zbraní použitých při atentátech, které si vyžádaly 130 obětí. Zadrženi byli podle pátečního prohlášení nizozemského státního zastupitelství již v úterý.

Úřady po více než třech letech zatkly muže spojeného s útoky v pařížském klubu Bataclan

Číst článek

Tomuto kroku předcházelo vyšetřování, do něhož se kromě nizozemských policistů zapojili i jejich kolegové z Francie a Belgie.

Někteří členové teroristické buňky, která v listopadu 2015 zaútočila u fotbalového stadionu v Saint-Denis, ulicích Paříže a v hudebním klubu Bataclan, byli v říjnu 2015 v Nizozemsku. Podle vyšetřovatelů zemi navštívili právě za účelem obstarání zbraní.

Při domovních prohlídkách u zadržené dvojice policisté zabavili počítače, datové nosiče, dokumenty a mobilní telefony. Devětadvacetiletého muže soud poslal na dva týdny do vazby. Druhého, o dva roky staršího podezřelého, propustili v pátek ze zdravotních důvodů na svobodu.

K teroristickým útokům v Paříži z 13. listopadu 2015 se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme