Další německá země zpřísňuje podmínky pro neočkované. Bavorsko začne uznávat pouze PCR testy

Bavorsko zpřísní karanténní podmínky pro neočkované proti nemoci covid-19, do restaurací a do hotelů jim ale s PCR testem přístup zůstane. Ve středu to po jednání zemské vlády oznámil bavorský premiér Markus Söder. Zpřísnění bude Bavorsko zavádět podle vytíženosti jednotek intenzivní péče (JIP). Nejméně dva týdny budou muset nosit roušky také školáci, následné prodloužení tohoto opatření není vyloučeno.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnický personál připravuje vakcinační látku proti koronaviru

Zdravotnický personál připravuje vakcinační látku proti koronaviru | Foto: Hannibal Hanschke | Zdroj: Reuters

Bavorsko se bude podle Södera řídit nemocničním semaforem. Pokud bude na jednotkách intenzivní péče více než 450 pacientů, bude platit žlutý režim. Na červený země přejde při 600 nemocných na JIP. Žlutá barva znamená, že v podnicích a zařízeních, kde je potřebný doklad o bezinfekčnosti, již nebude stačit rychlotest, ale nezbytný bude PCR rozbor. Červená pak znamená zákaz vstupu neočkovaným, výjimkou jsou restaurace a hotely, kde nadále postačí PCR test.

Sasko chystá uzávěru pro neočkované, bez potvrzení se nedostanou do restaurace či do kina

Číst článek

Očkovaných a uzdravených se změny takřka nedotknou. Nejviditelnější úpravou bude při žlutém režimu návrat k respirátorům třídy FFP2, zdravotnické roušky tak již stačit nebudou. Podmínky pro žlutý stupeň Bavorsko dosáhlo v úterý, upravené karanténní nařízení ale začne platit od soboty.

V Bavorsku se 13 miliony obyvatel je plně očkováno 64,7 procenta lidí. To Söder považuje za nedostatečné a řekl, že bez posilující dávky se nikdo neobejde. Bavorská vláda také uvádí, že covidoví pacienti v nemocnicích jsou až z 90 procent neočkovaní.

Už v úterý oznámila Německá spolková země Sasko rozsáhlou uzávěru pro neočkované proti nemoci covid-19, kteří se nově nedostanou do restaurací, hospod, kin, divadel a ani na stadiony. S testem se už podle plánu saské vlády nebude možné zúčastnit ani velkých akcí, a to i těch venkovních. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme