Bavorsko zpřísňuje mimořádná opatření. Od páteční půlnoci výrazně omezí vycházení ven

Sousední největší německá země Bavorsko od půlnoci na sobotu kvůli epidemii nového typu koronaviru zavede další rozsáhlé zákazy, výrazně omezí vycházení. Na tiskové konferenci v Mnichově to v pátek řekl zdejší ministerský předseda Markus Söder, který občany vyzval, ať zůstávají doma. Opatření zatím budou platit na 14 dní.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bavorský ministerský předseda Markus Söder občany vyzval, ať zůstávají doma | Foto: Andreas Gebert | Zdroj: Reuters Connect

„Nemůžeme dělat polovičaté kroky,“ uvedl Söder a následně oznámil zatím nejdalekosáhlejší opatření, které některá ze 16 spolkových zemí přijala.

Patří mezi ně především výrazné omezení vycházení. Ven by nově měli lidé chodit, jen když k tomu budou mít pádný důvod. Tím je například cesta do práce, k lékaři, na nutný nákup nebo kvůli pomoci ostatním.

Možná je i procházka v přírodě nebo sport, ale jen individuálně, popřípadě s lidmi z jedné domácnosti. Skupinové aktivity jsou zakázané. Na zákaz bude dohlížet policie.

Kompletně uzavřené zůstanou restaurace. Výdej jídla bude možný jen tam, kde se dá vyzvednout s sebou nebo objednat do auta. Prakticky vyloučené budou návštěvy v nemocnicích i domovech důchodců. Možné mají být jen v případě, že jde o návštěvu umírajících.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme