Bavorsko považuje rozšíření schengenského prostoru za ukvapené

Za ukvapený považují i nadále vstup středo- a východoevropských zemí do schengenského prostoru v sousedním Bavorsku. Sám ministerský předseda této spolkové země Günther Beckstein neskrývá, že otevření hranic mohlo ještě pár let počkat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hraniční přechod | Foto: Pavel Novák

"Že ministr vnitra Schäuble slaví zrušení hraničních kontrol jako šťastnou událost, mi přijde jako přehnaná euforie," prohlásil Beckstein v listu Welt am Sonntag. Podle politika CSU mohl přerod středo- a východoevropských bezpečnostních složek směrem k demokratické a občanské policii ještě pár let pokračovat.

Ve stejném duchu smýšlí také novopečený bavorský ministr vnitra Joachim Hermann. Ten kritizuje nedostatečnou možnost výměny dat mezi policejními silami stávajících a nových členů schengenské zóny. Hermann pro agenturu AP vyslovil podezření z možné korupce na hranicích s Běloruskem nebo Ukrajinou. "Paleta výzev sahá od ilegální migrace až po obchod se ženami," dodal zemský ministr vnitra.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme