Bavorsko se připravuje na návštěvu papeže

V nedobytnou pevnost se pozvolna mění bavorská města a městečka, která v příštích dnech navštíví papež Benedikt XVI. Mimořádná bezpečnostní opatření přinesou řadu omezení hlavně pro řidiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Benedikt XVI. | Zdroj: ČTK

"Pokud do Mnichova nemáte nezbytně cestu, měli byste se mu velkým obloukem vyhnout, nebo nejlépe nechat auto rovnou v garáži," vzkazuje bavorský ministr vnitra Beckstein. Letadlo s Josephem Ratzingerem na palubě přistane na mnichovském letišti v sobotu v půl čtvrté odpoledne.

V té době už bude uzavřený úsek norimberské dálnice A9 směrem do Mnichova i dálniční přivaděč A92. Papež posléze zamíří do centra bavorské metropole, které bude pro auta kompletně uzavřeno. Stejný osud potká i některé stanice metra a S-Bahnu v okolí Mariánského náměstí, kde se Svatý otec pomodlí.

Podobný obrázek bude Mnichov skýtat i v neděli, kdy bude Benedikt XVI. sloužit mši pro statisíce věřících. Spolková země Bavorsko nasadí do akce 5000 policistů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme