Bavorsko zmírní radikální zákaz kouření

Od 1. srpna tohoto roku se v Bavorsku budou znovu měnit pravidla pro kuřáky - pro změnu ve prospěch milovníků nikotinu. Vláda v této německé spolkové zemi se dohodla na podstatném zmírnění příslušného zákona. Ten byl dosud v Německu považovaný za vůbec nejpřísnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední cigareta | Foto: Jan Rosenauer

Jeho přijetí také doprovázela vlna protestů hlavně ze strany hostinských, kteří si stěžovali na klesající obrat. Lidé v Bavorsku zákaz rafinovaně obcházeli zakládáním tisíců soukromých kuřáckých klubů, ve kterých opatření neplatilo.

Konzervativní CSU, která přísné předpisy iniciovala, se od voličů před čtyřmi měsíci v zemských volbách dočkala tvrdého trestu. Teď se spolu s koaličními partnery z liberální FDP rozhodla zákaz zmírnit.

Kouřit se tak bude smět například v pivních stanech a v hospůdkách s jedinou místností, která je menší než 75 metrů čtverečních. Větší restaurace a diskotéky budou smět zřídit oddělené prostory pro kuřáky. Zákaz kouření ve veřejných budovách bude platit dál.

Přečtěte si také:
Budoucí bavorský premiér slibuje volnější pravidla pro kouření
Drtivá většina Němců žádá jednotná pravidla na ochranu nekuřáků
Dvě spolkové země musí zrušit zákaz kouření v malých hostincích
Německým hostinským sráží zisky zákaz kouření
Kuřáci v Sasku si mohou opět zapálit v podnicích s jednou místností
Bavorská vláda po pár týdnech nečekaně zmírnila protikuřácké normy

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme