Bavorsko zmírní radikální zákaz kouření

Od 1. srpna tohoto roku se v Bavorsku budou znovu měnit pravidla pro kuřáky - pro změnu ve prospěch milovníků nikotinu. Vláda v této německé spolkové zemi se dohodla na podstatném zmírnění příslušného zákona. Ten byl dosud v Německu považovaný za vůbec nejpřísnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední cigareta | Foto: Jan Rosenauer

Jeho přijetí také doprovázela vlna protestů hlavně ze strany hostinských, kteří si stěžovali na klesající obrat. Lidé v Bavorsku zákaz rafinovaně obcházeli zakládáním tisíců soukromých kuřáckých klubů, ve kterých opatření neplatilo.

Konzervativní CSU, která přísné předpisy iniciovala, se od voličů před čtyřmi měsíci v zemských volbách dočkala tvrdého trestu. Teď se spolu s koaličními partnery z liberální FDP rozhodla zákaz zmírnit.

Kouřit se tak bude smět například v pivních stanech a v hospůdkách s jedinou místností, která je menší než 75 metrů čtverečních. Větší restaurace a diskotéky budou smět zřídit oddělené prostory pro kuřáky. Zákaz kouření ve veřejných budovách bude platit dál.

Přečtěte si také:
Budoucí bavorský premiér slibuje volnější pravidla pro kouření
Drtivá většina Němců žádá jednotná pravidla na ochranu nekuřáků
Dvě spolkové země musí zrušit zákaz kouření v malých hostincích
Německým hostinským sráží zisky zákaz kouření
Kuřáci v Sasku si mohou opět zapálit v podnicích s jednou místností
Bavorská vláda po pár týdnech nečekaně zmírnila protikuřácké normy

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme