Bavorský ministr žádá prověrku Temelína německými experty

Bavorský ministr životního prostředí Werner Schnappauf opětovně požaduje prověření reaktoru jaderné elektrárny Temelín německými experty. „Účast německé veřejnosti na zkoušce vlivu Temelína na životní prostředí snad nezmění pohled na základní otázku jaderně technické bezpečnosti,“ prohlásil podle agentury APA bavorský ministr. Jak dále uvedl, jihočeská elektrárna Temelín dosud nedosáhla standardu podobných zařízení v západní Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ekologicko-demokratická strana hodlá dosáhnout toho, aby se obce v Bavorsku finančně podílely na protestních akcích proti temelínské elektrárně. Obce by měly podporovat nově založenou Bavorskou platformu proti atomovému nebezpečí, prohlásil šéf pasovské organizace strany Jörn Rüther. Argumentuje přitom situací v Rakousku, kde tamní Hornorakouská platforma proti atomovému nebezpečí je podporována z veřejných zdrojů a v boji proti Temelínu dosáhla mnoho.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme