Bavorský premiér zpytuje svědomí po neuváženém výroku o alkoholu za volantem

'Když během šesti, sedmi hodin vypijete dva mázy piva, tedy čtyři půllitry, můžete za volant'. Právě tímto výrokem si o vlnu rozhořčených reakcí řekl bavorský premiér Günther Beckstein. Ke své smůle pronesl toto neuvážené doporučení na adresu účastníků Oktoberfestu pouhých 12 dnů před důležitými zemskými volbami v Bavorsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

alkohol za volantem | Foto: Alena Palečková

Opozice, lékaři ani policisté nenechávají na politikovi bavorské konzervativní CSU nitku suchou. Muži zákona tvrdí, že Beckstein prokázal medvědí službu všem těm, kteří po desetiletí bojují proti alkoholu za volantem.

Zmocněnkyně spolkové vlády pro návykové látky Bätzingová se politikovi vysmívá, že volební kampaň absolvuje zřejmě "úplně namol." Právě Bätzingová bojuje za nulovou hranici alkoholu u řidičů, což se hrubě nelíbí bavorským hostinským.

Právě u nich mají Beckstein a jeho straničtí kolegové "vroubek" od té doby, co na jihu Německa uzákonili přísný zákaz kouření. Na jeho zavedení doplatila CSU v komunálních volbách a Günther Beckstein chtěl zřejmě do tábora restauratérů vyslat vstřícný signál.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme