Bavorští lékaři provedli pacientce místo zákroku na noze vývod střeva

V Německu se množí přehmaty lékařů v nemocnicích. Na jedné bavorské klinice si operační tým popletl pacientky a osmasedmdesátileté ženě místo rutinního zákroku na noze provedl vývod střeva. Lékařům teď za to hrozí trestní stíhání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Robert Mikoláš

Nástroje zapomenuté v těle pacienta, opilý lékař na sále a teď záměna pacientů. Podle deníku Bild umírá ročně celkem 17 tisíc Němců kvůli chybnému způsobu léčby nebo vyloženému přehmatu. Osmasedmdesítiletá důchodkyně teď v bavorském Münchbergu doplatila na nepozornost operačního týmu, který byl okamžitě postaven mimo službu. Do skandálu jsou namočeni taky dva šéflékaři.

Klinika záměny hluboce lituje a plně spolupracuje jak s rodinou pacientky tak se státním zastupitelstvím v Hofu, které už zahájilo vyšetřování. Potřebný důkazní materiál se už prý mezitím podařilo zajistit. Odpovědným zdravotníkům hrozí trestní stíhání kvůli ublížení na zdraví z nedbalosti.

Jiří Hošek, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme