Ohavné a nelidské, odsoudil francouzský ministr vnitra brutální útok na řidiče autobusu

Francouzská vláda plánuje zlepšit pracovní podmínky řidičů autobusů. Po nedávné smrti šoféra Philippa Monguillota to přislíbil ministr vnitra Gérald Darmanin. Monguillot zemřel v nemocnici na jihu země po útoku několika mladíků, které nechtěl pustit do autobusu, protože neměli roušky ani jízdenky.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Philippe Monguillot na fotografii se svojí manželkou | Foto: Patxi Beltzaiz / Hans Lucas | Zdroj: Reuters

„To, co se stalo v Bayonne, není banalita. Řidič musí řídit svůj autobus bez ohrožení života. Vláda bere celou záležitost velmi vážně. Jsou to ohavné a nelidské události,“ řekl Darmanin, který se v Bayonne setkal se zaměstnanci dopravního podniku i s rodinou zemřelého.

Ve Francii zemřel po brutálním napadení řidič autobusu. Čtveřice mužů ho zbila za vymáhání roušek

Číst článek

„Budeme se bít za nás i za kolegy, které Philippe znal tak dlouho a které miloval,“ řekla manželka šoféra Veronique Monguillotová.

Jeho památku ve středu uctil pochod šesti tisíc lidí oblečených v bílém. V několika francouzských městech drželi lidé v autobusech a tramvajích minutu ticha. Kolegové napadeného řidiče využili práva dočasně přerušit práci kvůli velké psychické zátěži.

Útok kvůli rouškám

Philippe Monguillot nechtěl pustit do autobusu čtyři lidi, kteří neměli povinnou roušku ani jízdenku. Mladíci ho vzápětí napadli a brutálně zbili. Muž po vážném zranění hlavy utrpěl mozkovou smrt a v pátek zemřel. „Rozhodli jsme se jej nechat jít. Pro byli lékaři i my,“ sdělila dcera 59letého šoféra.

Policisté čtveřici podezřelých zadrželi. Dva z údajných útočníků zůstávají ve vazbě a jsou podle francouzských médií obviněni z pokusu o zabití. Zbylí dva jsou stíháni na svobodě pro neposkytnutí pomoci. Kriminalisté by ale kvalifikaci činu ještě mohli přehodnotit. 

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme