BBC bude šetřit

Ze služeb britské veřejnoprávní stanice BBC v příštích třech letech odejde 10 procent zaměstnanců. Stanice chce na nákladech ušetřit 320 milionů liber. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejní generální ředitel konsorcia Mark Thompson. Vedení BBC zruší nejméně 2.900 pracovních míst v příštích dvou až třech letech. Podle spekulací britských médií ani to nebude číslo konečné. Propuštěno by nakonec mohlo být až dvakrát tolik zaměstnanců. Radikální reforma BBC souvisí s Thompsonovou strategií nezvyšovat poplatek za příjem vysílání a zároveň zajistit přechod na digitalizaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BBC zaměstnává kolem 27 tisíc lidí a z nich má přijít o práci zhruba 2900 zaměstnanců, hlavně z administrativy korporace. Pracoviště téměř dvou tisíc dalších se během příštích pěti let přesunou z Londýna do Manchesteru. Záměrem oznámených opatření je snížit náklady o patnáct procent ve všech odděleních BBC. Zástupce generálního tajemníka odborového svazu pracovnků v elektronických médiích BECTU řekl, že to nebudou šťastné Vánoce pro ty, kdo přijdou o práci. Podle informace listu Times předseda správní rady BBC Michael Grade řekl, že členové správní rady budou požadovat nezávislý audit záměrů generálního ředitele před jejich schválením, čímž by se realizace záměrů mohla posunout do příštího roku.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme