Britská BBC propustí 450 zaměstnanců. Za dva roky tím chce ušetřit 25 milionů liber

Britská vysílací společnost BBC propustí 450 lidí z regionálních televizních kanálů, rozhlasových stanic i z řad těch, kteří vytváří zpravodajský obsah na internetu. Představuje to 15 procent zaměstnanců BBC v Británii. Společnost chce tímto opatřením do roku 2022 ušetřit 25 milionů liber (skoro 738 milionů Kč). BBC už dříve uvedla, že chce letos kvůli finančnímu tlaku vyvolanému pandemií snížit náklady o 125 milionů liber.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do hlavního sídla BBC

Vstup do hlavního sídla BBC | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Už v červnu BBC avizovala, že ve Skotku, Walesu a Severním Irsku propustí 150 lidí.

Před pandemií způsobenou šířením koronaviru též informovala o zrušení dalších 450 míst, což ale pozdržela kvůli zvýšené poptávce po zpravodajském obsahu v době pandemie.

Televizní a rozhlasové poplatky jsou podle Čechů přiměřené. Veřejnoprávní média mají důvěru

Číst článek

Místní zpravodajské pokrytí BBC zavedla před 50 lety. „Příliš se od té doby nezměnilo a potřebuje zásadní proměnu,“ konstatovala Helen Thomasová, která v BBC zodpovídá za 13 britských regionálních televizních kanálů, 39 rozhlasových stanic i za místní obsah na internetu. „To znamená učinit některá dost nesnadná rozhodnutí,“ dodala.

Modernizace nabídky

Thomasová konstatovala, že BBC se musí v době facebooku a komunikace prostřednictvím aplikace WhatsApp přizpůsobit tomu, jak lidé žijí, jak se dostávají ke zprávám a jaký obsah si žádají.

„Zmodernizujeme svou nabídku britskému publiku tak, že digitální obsah bude ústřední součástí všeho, co děláme,“ poznamenala Thomasová.

Plánované změny zahrnují i sloučení týmů regionálních televizních stanic a tvůrců internetového obsahu. Co se týče rozhlasových stanic, zjednodušený program zavedený v březnu vlivem pandemie zůstává. Rádia budou mít rovněž více společného obsahu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme