Ve zpravodajství BBC jsme objevili možné projevy propagace terorismu, oznámila ruská cenzura

Ruská cenzura zjistila ve zpravodajství BBC možné projevy propagace terorismu a zvažuje, zda webové stránky britské stanice neodporují ruským zákonům. Oznámila to ve čtvrtek agentura TASS s poukazem na sdělení Roskomnadzoru, hlavní ruské agentury pro kontrolu internetu. Kromě toho cenzurní správa prověří zákonnost šíření signálu televizní stanice BBC World News v Rusku.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo stanice BBC | Foto: Neil Hall | Zdroj: Reuters

Zpráva TASS konkrétní důvod cenzurní prověrky neuvádí, nicméně podle agentury Reuters jde o výroky šéfa teroristické organizace Islámský stát abú Bakra Bagdádího, které se měly na stránkách BBC objevit.

Ruské úřady začaly prověřovat vysílání i web BBC. Ta dříve obvinila Russia Today z neobjektivity

Číst článek

„Vyšetřuje se, zda jsou tyto materiály v souladu s normami ruského práva,“ uvádí se v informaci Roskomnadzoru.

TASS v této souvislosti připomíná, že britský úřad pro regulaci médií Ofcom před loňskými Vánocemi obvinil ruskou propagandistickou televizi RT, že porušila pravidla nestrannosti.

Odveta za Russia Today. Moskva navrhla zakázat vstup americkým novinářům do parlamentu

Číst článek

RT se v březnu a dubnu údajně dopustila sedmi přestupků, jež představují „závažné selhání při dodržování britských vysílacích pravidel“. Úřad prý zvažuje zavedení sankcí včetně odebrání vysílacích práv ve Velké Británii.

Informace o prověřování obsahu zpravodajství BBC v Rusku se objevily už loni v prosinci, kdy Roskomnadzor výhrady vůči britské stanici poprvé zveřejnil. Slova o „terorismu“ ale zazněla dnes poprvé. Koncem loňského roku ruské úřady otevřeně přiznaly, že zákrok proti britské stanici je reakcí na možný postih, jemuž je ve Spojeném království vystavena RT.

Organizace Islámský stát je v Rusku od konce roku 2014 zakázána a jakékoli zmínky o ní v médiích musejí být opatřeny poznámkou, že Islámský stát je teroristická organizace a v Rusku stojí mimo zákon.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme