BBC selhala při informování o kauze pedofilního moderátora, zatajit se ji ale nepokoušela

Vážná manažerská i novinářská pochybení BBC při zacházení s kauzou pedofila Jimmyho Savila zjistila interní vyšetřovací komise. Z poznatků tzv. Pollardovy komise se vyvodí personální důsledky. Snahu BBC proslulého moderátora chránit ale vyšetřování nezjistilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zesnulý moderátor BBC Jimmy Savile na snímku z roku 2005 | Zdroj: Reuters

Rozhodnutí zastavit původní šetření investigativních novinářů BBC bylo zpackané, stojí ve vyšetřovací zprávě, která má 185 stran. Nesprávný verdikt šéfredaktora pořadu News Night Petera Rippona byl ale přijat v dobré vůli.

Podle vyšetřovacího týmu vedeného bývalým šéfem Sky News Nickem Pollardem nebyl Rippon pod tlakem šéfů zpravodajství BBC. Organizace se ale údajně nesnažila aféru Savile zamést pod koberec, absolutně ovšem nezvládla se s ní vypořádat po stránce novinářské ani manažerské.

Zpráva konstatuje chaos, zmatek a nedostatek vůdcovství ze strany managementu BBC. Podobně kritická je také souběžná zpráva o falešném obvinění vysokého člena Konzervativní strany ze sexuálního zneužívání.

Jiří Hošek, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme