Během Erdoganovy návštěvy v USA se na turecké ambasádě popralo několik lidí

Nejméně devět lidí je zraněných po potyčkách před sídlem tureckého velvyslance ve Washingtonu. Odpůrci tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana se tam střetli s jeho stoupenci a členy ochranky. Nakonec na místě zasahovala i washingtonská policie, která dva lidi zatkla.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci tureckého prezidenta Erdogana ve Washingtonu chtěli vyjádřit nesouhlas s tureckou politikou v Sýrii a Iráku. Incident musela řešit policie. | Zdroj: Reuters

Před budovu ambasády přišly asi dvě desítky demonstrantů, kteří protestovali proti politice Ankary namířené proti Kurdům v Turecku, ale i v Sýrii a Iráku.

Záchranáři byli k rezidenci přivoláni v úterý odpoledne. Dva ze zraněných měli vážnější újmu na zdraví a sanitka je převezla do nemocnice.

Rozmíška se odehrála ve stejný den, kdy Erdogan v Bílém domě jednal se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. Americké ministerstvo zahraničí odmítlo incident komentovat.

Podle televize NBC byl turecký prezident Erdogan v době incidentu uvnitř budovy. S americkým prezidentem Donaldem Trumpem se shodl na potřebě bojovat proti samozvanému Islámskému státu. Trump ale neustoupil tureckému požadavku, aby Spojené státy přestaly vyzbrojovat kurdské milice v Sýrii.

Zdeněk Novák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme