Během Erdoganovy návštěvy v USA se na turecké ambasádě popralo několik lidí

Nejméně devět lidí je zraněných po potyčkách před sídlem tureckého velvyslance ve Washingtonu. Odpůrci tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana se tam střetli s jeho stoupenci a členy ochranky. Nakonec na místě zasahovala i washingtonská policie, která dva lidi zatkla.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci tureckého prezidenta Erdogana ve Washingtonu chtěli vyjádřit nesouhlas s tureckou politikou v Sýrii a Iráku. Incident musela řešit policie. | Zdroj: Reuters

Před budovu ambasády přišly asi dvě desítky demonstrantů, kteří protestovali proti politice Ankary namířené proti Kurdům v Turecku, ale i v Sýrii a Iráku.

Záchranáři byli k rezidenci přivoláni v úterý odpoledne. Dva ze zraněných měli vážnější újmu na zdraví a sanitka je převezla do nemocnice.

Rozmíška se odehrála ve stejný den, kdy Erdogan v Bílém domě jednal se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. Americké ministerstvo zahraničí odmítlo incident komentovat.

Podle televize NBC byl turecký prezident Erdogan v době incidentu uvnitř budovy. S americkým prezidentem Donaldem Trumpem se shodl na potřebě bojovat proti samozvanému Islámskému státu. Trump ale neustoupil tureckému požadavku, aby Spojené státy přestaly vyzbrojovat kurdské milice v Sýrii.

Zdeněk Novák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme