Během zásahu u havarovaného letadla zemřel v Dubaji jeden z hasičů

Jeden z hasičů zasahujících u letadla společnosti Emirates, které havarovalo ve středu při přistání na mezinárodním letišti v Dubaji, zemřel. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na předsedu letecké společnosti Ahmeda bin Saeed al-Maktouma. Boeing začal po přistání hořet s 300 lidmi na palubě. Pasažéry i posádku se ale podařilo včas evakuovat. Letiště na několik hodin zastavilo veškerý provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Emirates havarovalo při přistání v Dubaji | Foto: ČTK/AP

Předseda společnosti Emirates Ahmed bin Saeed al-Maktoum uvedl, že se okolnosti havárie i nadále vyšetřují.

Boeing 777 společnosti Emirates letěl z indického Tiruvanantapuramu. Na palubě bylo 282 pasažérů a 18 členů posádky. Čtrnáct lidí bylo podle agentury Reuters odvezeno do nemocnice s lehkým poraněním.

Předseda společnosti dále uvedl, že letadlo bylo uvedeno do provozu v roce 2003 a prošlo údržbou v roce 2015. Zároveň řekl, že pilot havarovaného letadla měl nalétáno přes sedm tisíc hodin.

Podle bezpečnostních expertů je příliš brzy na to určit, co mohlo havárii zapříčinit. Záběry umístěné na sociálních sítích ukazovaly hořící letadlo bez podvozku, ze kterého se valil hustý černý dým.

Na místo přijely tři hasicí vozy a požárníci dostali do 20 minut oheň pod kontrolu. Jeden ze zasahujících hasičů ale nepřežil, potvrdil to během tiskové konference předseda letecké společnosti.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme