Bejrút dějištěm mohutné prosyrské demonstrace

Statisíce lidí demonstrují v libanonském hlavním městě Bejrútu podporu Sýrii. Jde o demonstraci prosyrských politických stran a hnutí, které nesouhlasí s rychlým odchodem syrských vojenských jednotek ze země. V Bejrútu platí mimořádná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šéf Hizballáhu Hasan Nasralláh | Zdroj: ČTK

Libanonská armáda a policie uzavřely příjezdy do Bejrútu ze všech stran. Přesto do hlavního města stále proudí desetitisíce lidí ze všech oblastí země, zejména šíitských muslimů. Hlavními organizátory prosyrské demonstrace jsou šíitské militantní hnutí Hizballáh a další šíitské hnutí Amal. Lidé na demonstraci vyjadřují věrnost Sýrii a požadují zastavení jakéhokoli zahraničního vměšování do záležitostí Libanonu. Zmiňují především USA a Francii.

Dnešní vydání respektovaného opozičního listu An-Nahár na titulní straně uvádí, že v údolí Bikáa a v řadě dalších míst Libanonu obývaných šíity byl včera na obyvatele vyvíjen tlak, aby se zúčastnili dnešní demonstrace.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme