Bělehrad opět vyzván k dopadení Mladiće a Hadžiče

Srbsko drží klíče k dopadení generála Ratka Mladiče a Gorana Hadžiče. Bělehrad musí přidat ve svém úsilí - řekl hlavní žalobce haagského tribunálu pro válečné zločiny v bývalé Jugoslávii Serge Bramertz . Uvedl to po přednesení své pravidelné zprávy v Radě bezpečnosti OSN.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova trestního tribunálu v Haagu

Budova trestního tribunálu v Haagu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Srbsko musí překonat hráz mezi slovní ochotou dopadnout obviněné a efektivitou operací v terénu, prohlásil Serge Bramerz. Šroubovaným jazykem hlavního žalobce tím upozornil na školácké chyby, kterých se srbské úřady dopustily.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Dorazín o apelu haagského tribunálu

Ratko Mladić se podle bělehradských médií už několikrát ocitl na dosah, ale pokaždé se mu podařilo v poslední chvíli uniknout. Bramerz vedle kritiky pochválil Srbsko za dobrou spolupráci při sdílení dokumentace a zajišťování svědků.

Zprávy hlavního haagského žalobce pozorně sleduje Evropská unie. Dobrá spolupráce Bělehradu s tribunálem je jedním z hlavních kritérií pro udělení Srbsku kandidátského statutu.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme