Bělehrad před uprchlíky hranice zavírat nebude, oznámil srbský premiér

Kvůli přílivu uprchlíků nebude Bělehrad zavírat hranice. Před summitem zástupců Evropské unie a západobalkánských zemí ve Vídni to řekl srbský premiér Aleksandar Vučić. Dlouho plánovaná schůzka se původně měla zabývat hlavně budoucí integrací balkánských státu do osmadvacítky. Téma uprchlické krize ale dostalo přednost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před uprchlíky nebude Bělehrad zavírat hranice, zdůraznil srbský premiér Aleksandar Vučić | Zdroj: Reuters

„Žádné ploty nebo zdi stavět nebudeme. Ti lidé jsou zoufalí. Potřebují pomoc,“ zdůraznil srbský premiér Aleksandar Vučić.

„V Srbsku ale většina zůstat nechce, potřebujeme proto od Evropské unie vědět, co s nimi máme dělat. Musíme mít jednotný postup.“

Bělehrad podle srbského premiéra podporuje pětibodový plán na společnou evropskou azylovou politiku navržený rakouským ministrem zahraničí.

Kromě uprchlické krize se má ve Vídni mluvit také o spolupráci na Balkáně, ekonomické situaci v regionu i náboženské toleranci v šestici zemí, které by se v budoucnu chtěly připojit k Evropské unii.

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme