Belgičané neskočili na královský aprílový žert

Belgický král Albert II. pojede na historickou návštěvu bývalé kolonie Kongo lodí. Na palubu s sebou vezme i 50 prostých Belgičanů. Napsal dnes deník Le Soir. Čtenáři ale aprílový žert prohlédli a o místa v královském doprovodu nebyl velký zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgický král Albert II. | Foto: internet

Na oficiální návštěvu Demokratické republiky Kongo pojede král Albert II. na konci června. Zúčastní se připomínky 50.výročí nezávislosti tohoto státu, který byl od konce 19.století belgickou kolonií. Až potud je informace deníku Le Soir pravdivá.

Dále ale uvádí, že belgická vládní letka není podle královské kanceláře příliš spolehlivá, proto se panovník s manželkou vydají na historickou návštěvu Konga lodí.

Na palubu vezmou s sebou několik význačných begických osobností. Například stálého předsedu Evropské rady a bývalého premiéra Hermana van Rompuye, který jako milovník poezie bude při západu slunce předčítat básně.

Někdejší vítěz Tour de France Eddy Merckx má mít na starosti lodní posilovnu. Na palubě parníku je i 50 míst pro běžné Belgičany. Náklady cesty hradí stát.

Zájemci o plavbu mají podávat přihlášky v královském paláci v centru Bruselu. „Pozor, na všechny se nedostane." Uzavřel svůj obsáhlý článek Le Soir.

Na jeho žert ale čtenáři neskočili. Podle tiskového odboru královské kanceláře nikdo o zámořskou cestu s panovníkem zájem neprojevil.

Pavel Novák, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme