Belgičané předčí v odporu k minaretům Švýcary

Belgičané jsou ještě méně naklonění stavbě minaretů, než Švýcaři. Ukazuje na to průzkum, který se objeví v dnešní týdenní příloze deníku Le Soir. V referendu na konci listopadu se ve Švýcarsku proti stavbě dalších minaretů vyslovilo přes sedmapadesát procent hlasujících. V Belgii by to podle průzkumu bylo víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mešita s minaretem (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Pro zákaz stavby minaretů by bylo skoro šedesát procent v průzkumu dotázaných Belgičanů. Agentura iVOX oslovila s anketními otázkami 1050 respondentů jak ve frankofonním Valonsku, tak ve Vlámsku.

Ukázalo se, že Belgičané by nebyli jen pro zákaz staveb minaretů, ačkoli v této zemi v rozporu s tradicí neslouží ke svolávání věřících muezínem. Nadpoloviční většina dotázaných by se stavěla vůbec proti další výstavbě mešit. Jednašedesát procent respondentů by nerado vidělo muslimský svatostánek ve své čtvrti.

Odhaduje se, že v Belgii žije asi 630 tisíc Muslimů. Stojí tu asi čtyři stovky mešit. Muslimové jsou největší náboženskou menšinou. Tvoří až čtvrtinu obyvatelstva Bruselu.

Pavel Novák, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme