Belgičané si letost darovali nevhodné dárky za 330 milionů eur

Dárky za asi 330 milionů eur si podle průzkumu internetového obchodu eBay dali mezi sebou Belgičané. Jde ovšem jen o sumu za dárky, které se jejich příjemci nehodí, nebo mu neudělali radost. Za nevhodné dárky tak statisticky každý Belgičan letos zaplatil 30 eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dárky | Foto: Aleš Müller

Průzkumu se účastnilo přes tisíc Belgičanů a čtvrtina z nich přiznala, že jeden z 5 dárků, které dostali, mají chuť dárci vrátit. Dárky, které se míjejí s představou obdarovaného Belgičané dostávají nejčastěji od tchánů a tchýní a od tetiček. Je jich plná třetina.

Nejméně se ve volbě vhodného dárku mýlí rodiče a přátelé obdarovaných. Belgičané si jako dárků nejvíc cení poukázek na cestování nebo nákupních kupónů. Neocení, když jim někdo daruje ponožky, nářadí, nebo prostředky na údržbu domácnosti.

Internetový obchod eBay se rozhodl využít fenoménu špatně zvolených darů a nabízí jejich prodej v internetové dražbě. Loni bylo na portálu eBay na prodej 20 tisíc nechtěných dárků.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme