Belgičanka vězněná za únosy a vraždy dětí může vyjít na svobodu, odpykala si polovinu trestu

Belgický soud definitivně rozhodne, jestli pustí na svobodu Michelle Martinovou – exmanželku pedofilního vraha Marca Dutrouxa. Za podíl na únosech šesti holčiček a vraždách čtyř z nich si měla odsedět 30 let. Po více než polovině této doby ale dostala příležitost vyjít na svobodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na protest proti možnému propuštění exmanželky Marca Dutrouxa zapálili lidé před soudem v Bruselu rakev s jejich fotografiemi | Zdroj: Reuters

„Opravdu věřím, že žena, která dnes vychází z vězení, není stejná jako v roce 1996,“ zastával se Michelle Martinové její obhájce na konci července.

Belgický soud ten den rozhodl o jejím podmínečném propuštění. Prokuratura se ale proti verdiktu odvolala a konečné rozhodnutí spolupachatelku únosů a vražd mladých dívek čeká.

Když ji soud osvobodí, bude žít za přísných podmínek v klášteře na jihu Belgie. Veřejnost je ale proti – dřívější propuštění Martinové je podle většiny lidí předčasné.

Tea Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme