Belgická policie propustila muže, kterého podezřívala z útoků v Bruselu

Belgická policie musí dál pátrat po muži, kterého zachytily kamery před teroristickým útokem na bruselském letišti. Podezřelý, kterého belgická policie zatkla ve čtvrtek večer, byl propuštěn na svobodu. Prokurátor řekl, že proti němu nemá dostatek důkazů. K útokům na letišti a v metru v Bruselu došlo minulý týden v úterý. Podle posledních zpráv výbuchy zabily 35 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trojice mužů podezřelá z útoků na bruselském letišti | Zdroj: ČTK

Fayçala Cheffoua prokurátor propustil, přestože ho v pátek obvinil mimo jiné z teroristických vražd. Teď oznámil, že proti němu nemá dostatek důkazů.

Záhadný spolupachatel útoku na letišti, kterého letištní kamery těsně před výbuchy zachytily společně s dalšími dvěma teroristy, je tak dál na svobodě.

Muž měl na sobě světlý kabát a klobouk hluboce naražený do tváře. Podle vyšetřovatelů nechal na letišti tašku s velmi silnou bombou a zmizel. Bomba vybuchla až v době, kdy už v odletové hale letiště nikdo nebyl.

Belgická policie dnes zatkla další tři muže, které obvinila z podílu na terorismu.

Počet obětí možná ještě poroste

V důsledku teroristických útoků na bruselské letiště a stanici metra, k nimž se přihlásil Islámský stát, zemřelo podle posledních zpráv 35 lidí, zraněných je více než 300. Stav několika desítek z nich je velmi vážný.

Teroristé útočící na letišti vezli bomby na letištních vozících pro zavazadla, což znamenalo, že vybuchly velmi nízko nad zemí. Proto má řada lidí velmi vážně poraněné nohy.

Belgická ministryně zdravotnictví naznačila, že může bilance mrtvých ještě stoupat.

Podle francouzského ministra financí Michela Sapina měla být Belgie důslednější v přístupu k muslimské komunitě. „Možná to byla i určitá naivita, myslet si, že pro integraci je nejlepší, když se jednotlivé komunity prostě nechají být,“ řekl.

V Belgii je veřejným tajemstvím, že bruselské čtvrti jako Molenbeek či Schaerbeek, kde pravděpodobně působili a stále působí džihádisté, byly tyto komunity dlouho ponechány svému vlastnímu životu. Jak tvrdí experti, Belgie teď sklízí trpké plody.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme