Belgická policie zadržela 15 členů radikální islámské organizace

V policejní cele skončilo v Belgii 15 členů radikální islámské organizace Sharia4Belgium. V přístavním městě Antverpy se snažili agitovat pro zavedení islámského práva šaría a propagovali islámské náboženství. Demonstrace přitom nebyla povolená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie a Lucembursko | Foto: Corel GALLERY

Skupina členů radikální islámské organizace Sharia4Belgium zastavovala na ulici v centru Antverp chodce a rozdávala jim letáky. Aktivisté se snažili kolemjdoucí přesvědčovat, aby se vzdali západního způsobu života a poznali výhody islámu.

Demonstrace nebyla městským úřadům nahlášená a když policisté vyzvali aktivisty k prokázání totožnosti, ti to odmítli. Skončili tedy na policejní služebně. Po jejich identifikaci je policie propustila.

Podobný zásah se odehrál i v Bruselu, kde policie zadržela ženu oblečenou v nikábu a dva muže, kteří se snažili bránit policii v identifikaci zcela zahalené osoby.

Zakrývání obličeje znemožňující rozpoznání člověka je od letošního července v Belgii zakázané. Ženě hrozí pokuta 50 eur.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme