Belgická policie zatkla v souvislosti s listopadovými útoky v Paříži další dva lidi

Policie v belgickém Bruselu zatkla další dva lidi podezřelé ze spojitosti s listopadovými teroristickými útoky v Paříži. Dnes to oznámila belgická federální prokuratura s tím, že oba muže zatkla už včera večer. Policie zátah provedla ve čtvrti Molenbeek, ve které žilo hned několik přímých pachatelů pařížských útoků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgická policie podnikla další razie v bruselské čtvrti Molenbeek, o které se teď mluví jako o líhni evropských džihádistů | Zdroj: Reuters

Policie zatkla 30letého belgického občana Zakariu J. a o pět let staršího Maročana Mustafu E. Jejich příjmení ani žádné podrobnosti o bližších důvodech zatčení ale neuvedla.

„Byli zadrženi kvůli jejich možným vazbám na různé podezřelé v případě útoků v Paříži,“ citovala prohlášení prokuratury agentura Reuters.

Oba skončili v policejní vazbě po dvou domovních prohlídkách v Molenbeeku. Policie při prohlídkách nenalezla žádné zbraně či výbušniny.

Podle francouzských úřadů byly listopadové pařížské útoky z velké části naplánovány právě v bruselském Molenbeeku.

V této čtvrti žil i Salah Abdeslam, který se na pařížském masakru údajně přímo podílel a jako jediný z autorů policii stále uniká.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme