Belgická televize chystá pořad o fiktivním rozpadu království

Už podruhé bude belgická televize inscenovat fiktivní rozpad země. Podle vlámského tisku uvede 21. listopadu vlámský televizní kanál pořad simulující situaci, kdy dojde k rozštěpení Belgie na dvě nebo více částí. Před čtyřmi lety vyvolal podobný program belgické televize zděšení mezi diváky v obou národnostních komunitách země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kterým směrem se Belgie po volbách vydá? | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Vlámská televize VRT tentokrát nechce jít ve stopách své frankofonní sestry, televize RTBF. Ta v roce 2006 vysílala fiktivní zprávy o tom, jak Vlámsko, tedy lidnatější severní část Belgie, vyhlásilo nezávislost a začalo stavět hlídky na svých hranicích s Valonskem a Bruselem.

Program připravovaný na 3. listopadovou neděli má nastínit možné scénáře rozpadu Belgie a mají v něm vystupovat univerzitní profesoři a také politici, kteří se ani téměř půl rok po volbách nedokáží shodnout na federální vládě.

Podle deníků De Standard a Het Nieuwsblad se chtějí tvůrci programu zaměřit na praktické dopady, které by s sebou rozpad Belgie přinesl.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme