Belgické diplomacii se nelíbí metody českého předsednictví EU

Belgické diplomatické kruhy si stěžují na metody českého vedení Evropské unie. Podle diplomatů, které oslovila tisková agentura Belga, Češi polevili v přípravě dokumentů pro jednání a chybí také soustředěnost na konkrétní problém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

české předsednictví EU | Foto: Tomáš Pakosta

Belgičtí diplomaté, jejichž jména ani funkce agentura Belga neuvádí, si stěžují na přípravu květnové summitu zakládajícího Východní partnerství. Tento projekt podle nich není předmětem diskusí mezi členy sedmadvacítky, jak by mělo být obvyklé.

Diplomatické zdroje říkají, že text zakládajícího dokumentu se živě projednává se šesti zeměmi, kterých se týká, ale už méně se členy Unie. Podobně to bylo podle diplomatického informátora agentury Belga i se summitem Evropská unie - Spojené státy.

Belgické diplomaty překvapil i přístup české reprezentace ke konferenci OSN o rasismu v Ženevě. Česko jako předsednická země Unie na protest proti vystoupení íránského prezidenta Ahmadínežáda konferenci opustilo.

Tento krok se bude na žádost Švédska a velké Británie projednávat i na pondělní schůzce ministrů zahraničí Unie v Lucemburku.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme