Belgický liberální politik navrhl vykastrovat kněze, který zneužil dítě

V aféře kolem zneužívání dětí katolickými knězi v Belgii padají stále ostřejší slova. Lídr jedné z liberálních stran v belgickém Parlamentu Jean-Marie Dedecker navrhl kastraci pro kněze, který zneužil dítě. Tento zákrok doporučil v případě bývalého biskupa z Brugg Rogera Vangheluweho, který se přiznal k dlouhodobému zneužívání svého synovce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

interiér kostela Sv.Václava v Pasekách nad Jizerou

interiér kostela Sv.Václava v Pasekách nad Jizerou | Foto: krkonose.krnap.cz

„Provedl bych to sám a použil bych k tomu dvě cihly.“ Prohlásil na adresu vysoce postaveného představitele katolického kléru pravicově liberální politik Jean-Marie Dedecker. Odvážný návrh kastrace provinilého kněze pronesl v rozhovoru pro vlámský deník Het Nieuwsblad op Zondag.

Za nepřijatelné označil snažení belgické katolické církve řešit případy pedofilie a sexuálních deviací u kněžích jen interně takzvanými církevními soudy. Podle Dedeckra musí „zametání věcí pod koberec“ skončit. Za stíhání, vyšetřování a trestání sexuálních zločinů je zodpovědné ministerstvo spravedlnosti.

Komisi pro vyšetřování zneužívání dětí belgickými knězi se přihlásilo přes 500 obětí.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme