Belgický soud rozhoduje o vraždě parašutistky ze žárlivosti

Soud v belgickém Tongerenu začal posuzovat smrt parašutistky, která se zabila volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů. Na lavici obžalovaných usedla kolegyně zavražděné z parašutistického klubu, která je zároveň její zhrzenou sokyní v lásce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parašutisté | Foto: aeroklub.ji.cz

Motivem vraždy měla být podle prokurátora žárlivost. Jak zavražděná, tak obviněná milovaly stejného muže. Ten byl také členem parašutistického klubu a v osudný den skočil s oběma ženami a dalším kolegou padákem.

Nejprve letěli ve formaci volným pádem. V tisíci metrech se rozdělili a měli si otevřít padáky. Zavražděná parašutistka se pokoušela otevřít padák, ale selhal jak hlavní, tak záložní mechanismus.

Dopadla do jedné ze zahrad v obci Opglabbeek na severovýchodě Belgie. Vyšetřování zjistilo, že lanka otevírající padák někdo přeřezal.

Policie usoudila, že pachatelkou sabotáže na padáku je soupeřka zavražděné v lásce. Její advokát ale poukázal na to, že pro toto obvinění chybějí hmatatelné důkazy a víra ve vinu obstojí leda v církvi a ne u soudu.

Rozsudek v této věci má padnout 20. října.

Pavel Novák, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme