Belgičtí uživatelé sociálních sítí vytáhli do boje proti teroristům s kočkami

Belgický twitter zaplnily kočky bojující proti teroristům. Lidé tak reagují na výzvu policie, aby nezveřejňovali podrobnosti o protiteroristických akcích. Belgičané výzvu policie do velké míry uposlechli.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgičtí vojáci hlídkují u sídla Evropské komise

Belgičtí vojáci hlídkují u sídla Evropské komise | Zdroj: Reuters

„Je třeba si uvědomit, že společný nepřítel sjednocuje,“ poznamenal specialista na informační technologie a editor magazínu 067.cz Petr Koubský, kterého masivní reakce Belgičanů nepřekvapila a považuje ji za přirozenou.

Obavu, že teroristé skutečně používají sociální sítě k získávání informací, a to i ve chvíli, kdy jsou třeba v obklíčení policie, považuje Koubský za reálnou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výzva policie uživatelům sociálních sítí k neuveřejňování detailů protiteroristických operací, je pochopitelná, míní specialista Petr Koubský

„Bezpochyby neodhodili mobilní telefony. Je to pro ně natolik základní věc, že je pro ně možná důležitější než osobní zbraň. Věřím, že by mohli tímto způsobem zkoušet informace získávat."

Právě proto podle něho výzva policie, aby lidé nezveřejňovali detaily protiteroristických akcí, dává smysl.

„Sociální sítě jsou velice bohatým zdrojem informací především pro komerční využití,“ připomněl Koubský. „Hodně analýz dělají firmy, které se nám snaží něco prodat nebo poskytovat zákaznický servis.“

„Stejně tak se tomu věnují i policie, tajné služby atd., které zase hledají odchylky od standardního chování občanů. Je to prostě obrovský prostor informací, který využívá každý, kdo z toho může mít prospěch,“ zdůraznil Petr Koubský.

Belgická policie při nočním zátahu v Bruselu zatkla 16 lidí, Abdeslam je dál na útěku

Číst článek

Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme