Belgie hledá ubytování pro tisíce žadatelů o azyl

Belgická vláda hledá před přicházející zimou ubytování pro tisíce žadatelů o azyl. Potýká se totiž s až čtyřnásobným počtem uprchlíků hledajících útočiště, než je celoevropský průměr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie - sídlo vlády v Bruselu

V chladných dnech zůstává prakticky na ulici asi 6 tisíc žadatelů o azyl. Prozatím našla federální vláda ubytování pro asi 2 tisíce z nich ve starých vojenských objektech.

Pro tisíc žadatelů o azyl našla belgická vláda ubytování v levných hotelech. Přijde jí to na 300 tisíc eur. Další 2 tisíce uchazečů o právo setrvat na území Belgie ubytuje na státní náklady v někdejších kasárnách nebo objektech civilní obrany v několika odlehlých městech ve Valonsku i ve Vlámsku.

Obcím přispěje federální vláda na zvládání problémů s ubytováváním uprchlíků 26 miliony eur. Belgie je tradičně cílovou zemí pro žadatele o azyl.

Nárůst žádostí o něj zaznamenaly úřady po loňském prosinci, kdy Evropská unie zrušila víza pro obyvatele Srbska a Bývalé jugoslávské republiky Makedonie. Z těchto zemí začaly do Belgie proudit stovky uprchlíků.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme