Belgie hledá ubytování pro tisíce žadatelů o azyl

Belgická vláda hledá před přicházející zimou ubytování pro tisíce žadatelů o azyl. Potýká se totiž s až čtyřnásobným počtem uprchlíků hledajících útočiště, než je celoevropský průměr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie - sídlo vlády v Bruselu

V chladných dnech zůstává prakticky na ulici asi 6 tisíc žadatelů o azyl. Prozatím našla federální vláda ubytování pro asi 2 tisíce z nich ve starých vojenských objektech.

Pro tisíc žadatelů o azyl našla belgická vláda ubytování v levných hotelech. Přijde jí to na 300 tisíc eur. Další 2 tisíce uchazečů o právo setrvat na území Belgie ubytuje na státní náklady v někdejších kasárnách nebo objektech civilní obrany v několika odlehlých městech ve Valonsku i ve Vlámsku.

Obcím přispěje federální vláda na zvládání problémů s ubytováváním uprchlíků 26 miliony eur. Belgie je tradičně cílovou zemí pro žadatele o azyl.

Nárůst žádostí o něj zaznamenaly úřady po loňském prosinci, kdy Evropská unie zrušila víza pro obyvatele Srbska a Bývalé jugoslávské republiky Makedonie. Z těchto zemí začaly do Belgie proudit stovky uprchlíků.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme