Belgie má 50 tisíc bezdomovců. Řešením mohou být opuštěné budovy

V Belgii se prudce zvýšil počet lidí bez domova. Podle deníku Gazet van Antwerpen už dosáhl 50 tisíc. Jedním z řešení problému by podle Ligy pro lidská práva mohlo být obsazování opuštěných veřejných budov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Alarmující statistiku, která říká, že v Belgii je už 50 tisíc lidí bez stálé střechy nad hlavou, potvrdila vlámská asociace Výbor pro pomoc lidem bez přístřeší.

Podle této organizace žije pět tisíc z nich na ulici trvale. Asi 500 jich je v Antverpách a dva tisíce v Bruselu.

45 tisíc osob postrádajících domov je v podobné situaci, ale nejsou tolik vidět. Občas přespávají u známých, nebo u příbuzných, ale na ulici nebo na nádraží se stejně po čase vrací.

Podle vlámské organizace starající se o bezdomovce mohou být dvě řešení takové situace. Orgány veřejné správy by měly zabezpečit bydlení pro sociálně slabé a starat se o snížení cen nemovitostí.

Liga pro lidská práva dokonce navrhla rekvírovat opuštěné veřejné budovy. Veřejnost by podle Ligy měla tlačit na starosty, aby dali takové objekty k dispozici.

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme