Belgie má 50 tisíc bezdomovců. Řešením mohou být opuštěné budovy

V Belgii se prudce zvýšil počet lidí bez domova. Podle deníku Gazet van Antwerpen už dosáhl 50 tisíc. Jedním z řešení problému by podle Ligy pro lidská práva mohlo být obsazování opuštěných veřejných budov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec | Foto: Fotobanka stock.xchng

Alarmující statistiku, která říká, že v Belgii je už 50 tisíc lidí bez stálé střechy nad hlavou, potvrdila vlámská asociace Výbor pro pomoc lidem bez přístřeší.

Podle této organizace žije pět tisíc z nich na ulici trvale. Asi 500 jich je v Antverpách a dva tisíce v Bruselu.

45 tisíc osob postrádajících domov je v podobné situaci, ale nejsou tolik vidět. Občas přespávají u známých, nebo u příbuzných, ale na ulici nebo na nádraží se stejně po čase vrací.

Podle vlámské organizace starající se o bezdomovce mohou být dvě řešení takové situace. Orgány veřejné správy by měly zabezpečit bydlení pro sociálně slabé a starat se o snížení cen nemovitostí.

Liga pro lidská práva dokonce navrhla rekvírovat opuštěné veřejné budovy. Veřejnost by podle Ligy měla tlačit na starosty, aby dali takové objekty k dispozici.

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme