Belgie pátrá po dalších uprchlých trestancích

V Belgii se rozrostl seznam uprchlých vězňů. Dva vězni utekli z žaláře nedaleko Antverp. Za poslední týden je to už druhý případ, kdy zdi a ploty belgických vězení nebyly dost vysoké na to, aby zabránily vězňům v útěku. Minulý týden už z věznice v Brugách utekli tři trestanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

O útěk z věznice Merksplas v provincii Antverpy se pokusilo celkem šest vězňů. Dva z nich ale zadržela ještě vězeňská služba. Čtyři zbylí zmizeli za zdmi vězení v autě. To se později našlo v deset kilometrů vzdáleném městečku, kde policie chytila také další dva uprchlíky.

Z káznice se trestancům podařilo utéct po žebříku, který patřil podnikateli, pro kterého za zdmi vězení pracovali. Dva ze skupiny vězňů jsou stále na útěku. Belgická policie už teď pátrá po pěti uprchlých vězních.

Už minulý týden totiž překonali zdi vězení v Brugách tři trestanci. K předem naplánovanému útěku použili vrtulník, který pro ně přiletěl přímo na vězeňský dvůr.

Přečtěte si také:
Pátrání po uprchlých vězních v Belgii zatím bezvýsledné
Někteří belgičtí vězni si odpykají svůj trest v Nizozemsku
Polská vězeňská služba a policie si utrhly pořádný kus ostudy
Belgický trestanec uprchl z věznice s pomocí kompliců a vrtulníku

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme