Obětí povodní v Belgii je už přes 30. Zasažené obce zaznamenaly první případy rabování

Belgie zaznamenala první případy rabování v obcích zasažených ničivými povodněmi. Některé kvůli tomu už požádaly o pomoc armádu. Počet obětí v zemi se už vyšplhal na více než třicet, dalších pět desítek lidí úřady stále pohřešují. Tisíce domácností jsou stále bez elektřiny a pitné vody.

Od zpravodaje z místa Pepinster Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgické úřady stále pohřešují padesát lidí po ničivých povodních

Belgické úřady stále pohřešují padesát lidí po ničivých povodních | Foto: Yves Herman | Zdroj: Reuters

V centru Pepinstru nedaleko Lutychu bagr vytahuje z řeky auto převrácené podvozkem vzhůru, lidé už několik dní vytahují z domů bahno a trosky.

Pravě odtud pochází největší část obětí. Voda tady některé domy strhla úplně, jiným poškodila statiku a čeká je stržení.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Belgii se po povodních objevují první případy rabování

Majitelka pekařství paní Fabienne říká, že přišla o všechno a je ráda, že zachránila sebe a svou rodinu.

„Je to apokalypsa, nenacházím slov. Máme tady pekárnu a nezbylo z ní nic, všechno můžeme vyhodit. Můj manžel se tady narodil, takže je to pro rodinu velmi těžké. Ale jsme rádi, že jsme naživu, když to všechno vidíme,“ komentuje.

Belgie zažívá obrovskou vlnu solidarity, do zasažených oblastí se neustále sjíždějí dobrovolníci, některé obce ale zaznamenaly první případy rabování.

V Chaudfontaine zloděje v noci překvapila policie, starostka města Esnaux požádala vládu, aby na hlídání prázdných domů nasadila armádu.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme