Belgie se loučí s oběťmi havárie školního autobusu

Belgické město Lommel dalo poslední sbohem 17 z 28 obětí nehody školního autobusu ve Švýcarsku. Autokar vezoucí dvě třídy základní školy z lyžařského zájezdu havaroval před týdnem v dálničním tunelu u města Sierre. Příčiny nehody se stále vyšetřují. Havárii nepřežilo 22 dětí. Většina jich navštěvovala školu v severobelgickém Lommelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední rozloučení v belgickém Lommelu s oběťmi nehody autobusu | Zdroj: Reuters

Spolužáci při smutečním obřadu pro mrtvé kamarády zazpívali. Do sportovní haly přinesli vojáci 14 bílých rakví dětí, jednu hnědou jejich učitele a fotografie dvou zbylých obětí nehody. Jejich rodiny se rozhodly pro jinou formu rozloučení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední rozloučení v Lommelu sledoval také zpravodaj ČRo v Belgii Pavel Novák

Na stromech v aleji vedoucí k hale visely bílé stužky na znamení smutku. Obřad sledovalo přímo v hale pět tisíc příbuzných obětí, jejich spolužáků a obyvatel města. Další tisíce stály venku před velkoplošnými obrazovkami.

Rodinám osobně kondoloval belgický královský pár. Přijel i následník nizozemského trůnu princ Willem-Alexander. Část obětí havárie totiž pocházela z Nizozemska. Podobný obřad bude ve čtvrtek také v Lovani, kde se odehraje rozloučení se sedmi oběťmi nehody.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme