Belgie se nerozpadá, uklidňuje vláda

Belgie je v pořádku a nehrozí jí rozpad - to mají vysvětlovat belgičtí velvyslanci v místě svého působení. Bruselská vláda tak chce reagovat na zneklidnění, které ambasadoři hlásí kvůli stále neúspěšným jednáním o složení nové vlády.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojjazyčný Brusel

Dvojjazyčný Brusel | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Belgie se nerozpadne - vlády v Nizozemsku nebo v Rakousku také vznikaly několik měsíců po volbách. Takové argumenty radí mimo jiné belgický ministr zahraničí Karel De Gucht velvyslancům. Rozhodl se jim rozeslat dopis v tomto duchu, když se na něj někteří z nich obrátili s prosbou o radu, jak čelit dotazům, proč skoro čtyři měsíce po volbách Belgičané stále nemají vládu.

O loňském sedmiměsíčním snažení politiků sestavit vládu v Česku se podle informací Českého rozhlasu belgický ministr zahraničí v dopise nezmiňuje.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme