Belgie se začíná loučit s oběťmi autobusové nehody ve Švýcarsku

Belgii čeká jedno z posledních dějství tragické nehody školního autobusu ve Švýcarsku. Před týdnem při ní v dálničním tunelu u města Sierre zahynulo 28 lidí. Z toho 22 dětí ve věku 10 až 12 let. Ve městě Lommel ve Vlámsku se dnes odehraje poslední rozloučení s 15 z nich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřební auta vezou těla obětí havárie autobusu | Zdroj: Reuters

Důvody, proč autobus zavadil o stěnu tunelu a pak čelně narazil do zdi odstavného pásu, se stále vyšetřují.

Patnácti rakvím žáků školy v Lommelu a dvěma fotografiím jejich učitelů se má při obřadu poklonit devět tisíc lidí. Část z nich bude přímo ve sportovní aréně pro pět tisíc diváků a zbytek bude ceremoniál sledovat na velkoplošných obrazovkách venku.

Polovina míst pro účastníky pohřbu je připravená pro příbuzné zesnulých dětí a také pro žáky školy, kterou oběti navštěvovaly a jejich rodiče.

Posledního rozloučení s dětmi se zúčastní belgický premiér Di Rupo a také král Albert II. s královnou Paolou. Přijede i nizozemský premiér Rutte a princ Willem-Alexander s manželkou. Některé z dětí totiž pocházely z Nizozemska.

Starosta Lommelu vyzval zástupce médií, aby při obřadu nefotili a nefilmovali žalem zlomené rodiny obětí.


Zvětšit mapu

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme