Belgie spustila informační kampaň pro případ jaderné havárie

Belgické ministerstvo vnitra zahájilo informační kampaň pro veřejnost o chování v případě jaderné havárie. Akce byla naplánovaná měsíce dopředu, ale začala právě v době, kdy se s únikem radiace z elektrárny potýká Japonsko. V Belgii fungují podobně jako v Česku dvě jaderné elektrárny. Další dvě ale leží velmi blízko jejích hranic ve Francii a Nizozemsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Souběh informační kampaně s havárií v japonské elektrárně Fukušima je podle ministryně vnitra Annemie Turtleboomové čistě náhodný. O to víc ale tato akce přitahuje pozornost těch, kterých se týká.

Úřady rozdávají obyvatelům žijícím ve 20 kilometrovém okruhu od elektráren Tihange ve Valonsku a Doel u Antverp brožury s radami, jak se chovat v případě úniku radioaktivních látek.

Stejné materiály dostanou i Belgičané v blízkosti francouzské elektrárny v Chooz a nizozemské v Borssele. Mohou si také v lékárnách bezplatně vyzvednout jodové tablety. Jak uvedlo krizové centrum ministerstva vnitra, Belgie sice nezná zemětřesení ani tsunami, ale je lepší si pamatovat bezpečnostní postupy, než improvizovat v případě skutečné nehody.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme