Belgii postihly největší záplavy za posledních 20 let. Dva lidé zemřeli

Belgií se žene povodňová vlna. Dosud si vyžádala dva lidské životy. Už dva dny prakticky nepřetržitě prší a stejné počasí má nad Belgií vydržet i dnes. Zatím velká voda působila hlavně materiální škody a přerušení dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hustý déšť doprovázel silný nárazový vítr | Foto: Tomáš Adamec

„Takové povodně nepamatujeme,“ říkají starostové obcí jak ve Vlámsku na severu země, tak na jihu ve Valonsku. Právě tam v obci Beaumont zahynuli dva lidé. Dvaasedmdesátiletá žena se utopila v zaplaveném autě a jednoho muže strhl proud říčky Hantes, když se snažil dostat do svého domu.

Dramatická je situace ve vlámských Ardenách, v okolí Bruselu a ve východních Flandrech kudy říčky odvádějí vodu do hlavního toku řeky Scheldy ústící v Antverpách do moře. Radnice sice nechaly otevřít 33 záchytných protipovodňových nádrží, ale ty se záhy naplnily a voda se rozlévá dál.

Voda zatím zaplavuje ulice městeček kolem menších toků a hrne se přes náspy silnic. Předpověď počasí ale nevěští nic dobrého. Stále má pršet a v dalších dnech se má výrazně ochladit. V noci až k bodu mrazu.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme