Po ostřelování Bělgorodu je 24 mrtvých. ‚Za výbuchy může neprofesionalita Rusů,‘ tvrdí Ukrajinci

Počet obětí po sobotním ukrajinském ostřelování ruského města Belgorodu stoupl na 24, uvedl podle agentury TASS gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Zraněných je ve městě ležícím kousek od ukrajinských hranic 108, nejméně 25 z nich těžce. Předchozí údaje hovořily o 22 obětech.

Moskva (Aktualizováno: 10:05 31. 12. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sobotní ostřelování bylo jedním z největších, kterému během války na Ukrajině Belgorod čelil

Sobotní ostřelování bylo jedním z největších, kterému během války na Ukrajině Belgorod čelil | Zdroj: Reuters

„K velké lítosti, k velkému zármutku máme nárůst počtu mrtvých po včerejším (sobotním) ostřelování Belgorodu, je jich 22,“ napsal ráno na telegramu Gladkov. Dopoledne pak podle Reuters bilanci mrtvých zvýšil na 24.

Moskva žádá od Česka vysvětlení pomoci Ukrajině. Kvůli ostřelování Bělgorodu svolala zasedání OSN

Číst článek

Celou noc podle Gladkova pokračovaly práce v postižené oblasti, do nichž se zapojilo přes 2000 lidí. Poškozeno bylo podle něj 37 bytových domů, stovky bytů, několik soukromých domů a řada automobilů.

Sobotní ostřelování bylo jedním z největších, kterému během války na Ukrajině Bělgorod čelil. Údery podle ruských úřadů zasáhly výhradně civilní objekty. Ukrajinská média napsala, že ukrajinské síly útočily na armádní objekty v Bělgorodské oblasti a že exploze a požáry v Bělgorodu způsobila neprofesionalita ruské protivzdušné obrany.

Rusko, které Ukrajinu napadlo loni v únoru, v pátek podle Kyjeva uskutečnilo nejrozsáhlejší vzdušný útok na Ukrajinu od začátku své invaze, který napříč zemí připravil o život téměř 40 civilistů, další desítky jich zranil a způsobil rozsáhlé škody mimo jiné na infrastruktuře i civilních budovách.

hof, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme