Běloruská opozice obviňuje Lukašenka z volebních podvodů

Běloruská opozice obviňuje před zítřejší volbou hlavy státu režim z porušování pravidel volebního boje. Současný prezident Alexandr Lukašenko chce podle ní za každou cenu zůstat u moci a volebního vítězství dosáhnout libovolnými prostředky bez ohledu na mínění veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle prohlášení jediného kandidáta široké občanské koalice Uladzimira Hančaryka je už teď jasné, že režim nepočítá s čestným vítězstvím ve volbách. "Lukašenkovo prohlášení o čestných a spravedlivých volbách není ničím víc než mýtem, jeho slova nekorespondují s činy. Jsme svědky grandiózního falšování voleb. Jeho prohlášení, že si moc udrží za každou cenu, se bohužel potvrzuje," uvedl Hančaryk.

Podle opozice jsou občané často nuceni volit v takzvaném předtermínovém hlasování. To se v Bělorusku koná už pátý den. Opozice má údajně informace o protizákonném manipulování s volebními lístky během tohoto hlasování.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme