Běloruská opozice obviňuje Lukašenka z volebních podvodů

Běloruská opozice obviňuje před zítřejší volbou hlavy státu režim z porušování pravidel volebního boje. Současný prezident Alexandr Lukašenko chce podle ní za každou cenu zůstat u moci a volebního vítězství dosáhnout libovolnými prostředky bez ohledu na mínění veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle prohlášení jediného kandidáta široké občanské koalice Uladzimira Hančaryka je už teď jasné, že režim nepočítá s čestným vítězstvím ve volbách. "Lukašenkovo prohlášení o čestných a spravedlivých volbách není ničím víc než mýtem, jeho slova nekorespondují s činy. Jsme svědky grandiózního falšování voleb. Jeho prohlášení, že si moc udrží za každou cenu, se bohužel potvrzuje," uvedl Hančaryk.

Podle opozice jsou občané často nuceni volit v takzvaném předtermínovém hlasování. To se v Bělorusku koná už pátý den. Opozice má údajně informace o protizákonném manipulování s volebními lístky během tohoto hlasování.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme