Běloruská policie rozehnala demonstranty v Minsku

Příslušníci běloruské milice a speciálních jednotek ministerstva vnitra tvrdě zakročili proti demonstrantům, kteří si v Minsku připomínali 83. výročí vyhlášení nezávislého Běloruska. Podle dostupných informací bylo asi 20 lidí zadrženo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akce, namířená proti režimu prezidenta Alexandra Lukašenka, byla povolena na jednom z odlehlých náměstí běloruské metropole. To se ovšem Lukašenkovi odpůrci rozhodli ignorovat a pokusili se projít do centra města. Asi 5000 průvod nakonec rozehnali těžkooděnci speciálních jednotek. Jak z místa uvádí spolupracovník ČRo 1 - Radiožurnálu Michal Plavec, speciálním jednotkám povolaným proti demonstrantům velel osobně ministr vnitra Vladimír Naumov.

Podle výpovědí očitých svědků, které se zatím nepodařilo ověřit z nezávislých zdrojů, bylo zadrženo kolem dvaceti demonstrantů. Mezi nimi údajně i dva bývalí poslanci běloruského parlamentu.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme