Běloruská policie zadržela v Minsku českého diplomata

Běloruská policie zadržela v Minsku pracovníka české ambasády. Incident se odehrál při běžné kontrole osobních dokladů v jedné z tamních restaurací. Diplomat neměl v tu chvíli u sebe diplomatický pas, ale jen akreditaci běloruského ministerstva zahraničí. Celá záležitost má politické pozadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z hlavních tříd v Minsku | Foto: Pavel Novák

Režim Aleksandra Lukašenka provádí běžné prohlídky dokladů osob v restauracích a na dalších veřejných místech . Celý problém vznikl ve chvíli, kdy zaměstnanec českého zastupitelského úřady neměl u sebe diplomatický pas. Vykázal se pouze diplomatickou akreditací běloruského ministerstva zahraničí. To ale běloruské policii nestačilo a navíc ho obvinila z nalévání alkoholu mladistvým.

Český rozhlas z dobře informovaných zdrojů zjistil, že dotyčný pracovník českého velvyslanectví v inkriminované době seděl pouze u malého stolíku, kde čekal na svou kolegyni, rovněž z české ambasády v Minsku, která je ochotná v případě potřeby celou věc potvrdit. Podle zdrojů, které si z pochopitelných důvodů nepřejí být jmenovány, jde o politickou provokaci Lukašenkova režimu.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme