Běloruská policie zadržela v Minsku českého diplomata

Běloruská policie zadržela v Minsku pracovníka české ambasády. Incident se odehrál při běžné kontrole osobních dokladů v jedné z tamních restaurací. Diplomat neměl v tu chvíli u sebe diplomatický pas, ale jen akreditaci běloruského ministerstva zahraničí. Celá záležitost má politické pozadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z hlavních tříd v Minsku | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Režim Aleksandra Lukašenka provádí běžné prohlídky dokladů osob v restauracích a na dalších veřejných místech . Celý problém vznikl ve chvíli, kdy zaměstnanec českého zastupitelského úřady neměl u sebe diplomatický pas. Vykázal se pouze diplomatickou akreditací běloruského ministerstva zahraničí. To ale běloruské policii nestačilo a navíc ho obvinila z nalévání alkoholu mladistvým.

Český rozhlas z dobře informovaných zdrojů zjistil, že dotyčný pracovník českého velvyslanectví v inkriminované době seděl pouze u malého stolíku, kde čekal na svou kolegyni, rovněž z české ambasády v Minsku, která je ochotná v případě potřeby celou věc potvrdit. Podle zdrojů, které si z pochopitelných důvodů nepřejí být jmenovány, jde o politickou provokaci Lukašenkova režimu.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme