Běloruské cestovní kanceláře pod dohledem Lukašenka

Běloruský diktátor Aleksander Lukašenko se rozhodl zlikvidovat prakticky všechny cestovní kanceláře. Jejich prostřednictvím mohli Bělorusové poměrně bez potíží odjet ze země. To se však od prvního července změní. Lukašenko zjistil, že jeho příjmy z cestovního ruchu tvoří pouze jednu tisícinu hrubého domácího produktu, zatímco jinde až dvanáct procent, a rozhodl se to napravit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksandr Lukašenko

Aleksandr Lukašenko | Foto: www.profindpages.com

Vydal dekret, na jehož základě může od prvního července pracovat pouze ta cestovní kancelář, která bude do Běloruska turisty i přivážet. Za každých deset Bělorusů, kteří s ní odjedou na dovolenou do zahraničí, musí přivézt jednoho cizince. Pokud cestovní kancelář tento limit nesplní, přijde o licenci.

Z pěti set cestovních kanceláří se zahraničními turisty zabývá pouze pět, protože o Bělorusko není ve světě velký zájem, mimo jiné i proto, že v celé zemi se najde jen pár hotelů na standardní úrovni. Lukašenkův dekret zničí drtivou většinu cestovek, a dveře Bělorusů do světa se tím prakticky uzavřou, protože jinde turistický voucher nezískají.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme