V Bělorusku se i přes rekordní růst počtu nakažených konají nucené brigády. Lukašenko rizika zlehčuje

Bělorusko v sobotu hlásí rekordních 817 nových případů nákazy koronavirem za posledních 24 hodin, celkem už se v zemi nakazilo 9590 lidí. Uvedl to nezávislý server Tur.by, který se odvolává na ministerstvo zdravotnictví. To prudký nárůst vysvětluje rozsáhlejším testováním. Pozitivní výsledek mělo podle agentury Reuters i několik lidí v sirotčinci pro 170 postižených dětí u Mogileva, přesný údaj místní úřady neuvedly.

Minsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Bělorusku se i v době šíření koronaviru pracuje na tradičních brigádách | Zdroj: Reuters

K sobotnímu dni se v zemi s přibližně 9,5 milionu obyvatel z nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje, uzdravilo 1573 pacientů. Celkem 67 lidí zemřelo, z toho čtyři za poslední den. Úřady předpokládají, že vrchol pandemie připadne na přelom dubna a května.

Bělorusové a koronavirus. Vláda nechala lidi na holičkách, bojovat musí na vlastní pěst

Číst článek

Brigády se neruší

Tato sobota je v zemi dnem, kdy lidé z rozhodnutí úřadů uklízejí a zvelebují okolí svých domovů. Přestože Světová zdravotnická organizace varovala Minsk před riziky masových akcí a lékaři i církev doporučují lidem zůstat o víkendu doma, prezident Alexandr Lukašenko prohlásil, že ke zrušení brigád není důvod. Sám se vypravil sázet sosny do Pripjaťského národního parku poblíž odstavené ukrajinské jaderné elektrárny v Černobylu.

Lukašenko, který vládne Bělorusku železnou rukou už více než čtvrt století, obavy z pandemie opakovaně zlehčoval a označoval za psychozu. Nenařídil uzavřít hranice ani nezavedl přísná opatření proti šíření koronaviru.

Školy v Bělorusku se mají po třítýdenních prázdninách znovu otevřít od pondělí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme